https://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/2/27/Blade_Runner_2049_logo.png
قطعاً طرفداران فیلم کلاسیک ریدلی اسکات از فیلم لذت می برند اما آیا با همه ستایشها فیلم اخیر بخوبی فیلم اصلی است این پرسشی است که من می گویم نه به دلایل بسیار این فیلم با همه خوبی هایش به پای یک شاهکار نمی رسد
ابتدا از خوبی های اثر می گویم.فیلم تم بسیار جذابی دارد و فیلمنامه نسبتاً خوب است کارگردانی بسیار موفق بوده و فیلمبرداری و موسیقی بسیار خوبی دارد تقریباً همه بازیگران انتخابهای درستی هستند و خوب ایفای نقش کرده اند شاید نقطه قوت اصلی فیلم بعد از کارگردانی و فیلمبرداری حضور درخشان بازیگر رو به اوج رایان گاسلینگ است.شاید هیچ بازیگری بخوبی نمی توانست غم،تنهایی و سماجت و جستجوگری که ما در دکارد-فورد فیلم اصلی دیده بودیم به این خوبی نشان دهد.گاسلینگ این روزها یک بازیگر بسیار موفق و تآثیر گزار است پارتنر گسلینگ آنا دآرما هم بسیار خوب ظاهر شده است.
اما فیلم نقصها نسبتاً بزرگی هم دارد.زمان فیلم بیش از حد طولانی است و سکانسهای زیادی را می توان کوتاه یا بکل حذف کرد.نقش رابین رایت را می توان یا حذف یا بسیار کوتاه کرد.فیلم بخوبی از قابلیتهای بدمن هایش سود نمی برد تا درام را قوی تر کند بخصوص صحنه های مربوط به جرد لتو بسیار کلیشه ای و پیش پا افتاده است و درمقابله با صحنه های قدرتمند گسلینگ کم می آورد
با این حال ویلنو نشان داده کارگردان موفق و صاحب سبکی است و در تولید دنیای جدید برای بلید رانر نسبتاً موفق بوده است و من منتظر ادامه بلید رانرهای آینده هستم این دنیا قابلیت بسیاری برای گسترش دارد
در پایان سوال بلید رانر این است چه چیز ما را انسان می سازد چه چیز وجه تمایز یک انسان عادی با موجودی شبیه سازی شده است آیا موجودات ساخته شده بیشتر یا کمتر از ما انسان هستند راستش این سوالی است که هیچ پاسخی ندارد
تعریف انسان به عنوان اصلی بنیادی اصولاً غلط است چون من به انسان مداری،اشرف بودن مخلوقاتش و بسیاری از تعاریف علوم انسانی که ما را موجودی منحصر به فرد تعریف می کند باور ندارم جهان عالم و طبیعت یک کل واحد است که هر ذره اش به اندازه همه آن مهم است و ما مرکز هیچ چیز نیستیم
درباره شبیه سازی شده ها هم آنچه آنها را می سازد نه بدنها و ژنتیک که روح یا آنچه هویت فردی ماست با هر اسمی می باشد و این انسانی است که چه بسیار آدمها که انسان نیستند و چه بسیار مخلوقات بشری و حیوانات که از آنها انسانترند
تبعیض و بیعدالتی ناشی از ترس بیمارگونه موجودی است که می خواهد مرکز همه چیز باشد

برترین فیلمهای سال 2018 از نگاه شخصی

نقدی بر فیلم پسران میان درختان ساخته نیکولاس ورسو

نقد فیلم 15 و 17 دقیقه به پاریس ساخته کلینت ایستوود

خالق فیلم‌های دیوانه‌ای از قفس پرید، رگتایم، آمادئوس و اشباح گویا – میلوش فورمن- درگذشت

نقد و بررسی دو فیلم پست(استیون اسپیلبرگ) و من تونیا(کریگ گیلسبی)

نقد فیلم شکل آب ساخته گیلرمو دل تورو

نقدی بر سه فیلم سال 2017

فیلم ,انسان ,یک ,اصلی ,موفق ,بلید ,است که ,است و ,بلید رانر ,را می ,شبیه سازی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

musicestaaan رسانه پرشین جامع موزیک webestan soheilpstr مطالب اینترنتی زندگی بدون موسیقی یک اشتباه بزرگ است سخن سینمایی pikasotarha طرفداران لارا کرافت و توم ریدر 50974173